نقدهای فیلم زندگی دیگران. دانلود فیلم The Lives of Others 2006 زندگی دیگران با زیرنویس فارسی 2019-02-10

نقدهای فیلم زندگی دیگران Rating: 4,8/10 395 reviews

نقد فیلم

نقدهای فیلم زندگی دیگران

در جوانی به ادبیات روسی علاقمند شد، درنتیجه به روسیه رفت و در آنجا به تحصیل روسی پرداخت و سپس در دانشگاه آکسفورد در زمینه فلسفه و علوم سیاسی تحصیل کرد. هر چند گاه عملکرد مکانیسم غیر انسانی دستگاه های اطلاعاتی را تا حد ارضا امیال جنسی سیاستمداران تخفیف داده و جنگ سرد را به موضوعی فاقد انسجام تبدیل کند. فقط به پایین ترین شغل در اداره گماشته می شود. جمهوری دموکراتیک آلمان محو شد، اما من از این بابت ناراحت نیستم. ابتدا فیلمنامه درخشان اثر است.


Next

نقد و بررسی فیلم زندگی دیگران

نقدهای فیلم زندگی دیگران

او یک انسان نیک است که به دلیل باورهایش سیستم حاکم را همراهی می کند. در سال 1992 بصورت داوطلبانه برای ریچارد آتن بورو، کارگردان مشهور سینما و تئاتر، در فیلم درعشق و جنگ کار کرد. فیلم اگر در لحظه یی که هویت مامور مخفی برای او روشن می شود تمام می شد، باز بهتر بود. برای اینکه این نظام بتواند اثر بگذارد نوشتن او بـیشتر امـیدبخش اسـت تا سرکوفته. سال ها بعد از فرو ریختن دیوار برلین، درایمان که پی به نقش ویسلر در نجات خود و بیگناهی کریستا برده کتاب خود با نام سمفونی انسان خوب را به او تقدیم می کند. البته بازی سباستین کوخ در نقش داریمن و مارتینا گدک در نقش ماریا هم بسیار خوب است.

Next

نگاهی به زندگی دیگران

نقدهای فیلم زندگی دیگران

مأموران وزارت اطلاعات در خانه­ی نویسنده انواع وسایل شنود کار می­گذارند، به طور شبانه­روزی او را زیر نظر می­گیرند و لحظه به لحظه­ی زندگی روزانه­ و حتی همخوابی­هایش را در گزارش­هایی ثبت می­کنند. قهرمانان فیلم در کانون وفاداری و خیانت، سرسپردگی و خودیابی، توانایی و ناتوانایی زندگی می­کنند. تعامل و تبادلات بسیار میان این هنرمندان صورت می گرفت. علاوه بر این دیالوگ­های دقیق و صحنه­آرایی­های بسیار واقع­گرایانه، فضایی واقعی ایجاد می­کند و به فیلم اصالت می­دهد. این صحنه با صحنه ای که بازجو در کلاس درسی در دبیرستان نوار صدای بازجویی را پخش می کند با مونتاژ موازی همراه می شود تا علاوه بر آنکه بر ترساندن مردم از پلیس امنیتی تاکید شود، ماهیت چنین حکومتی که همواره با سوءظن و شک به شهروندان می نگرد و دیگران را به جاسوسی برای خود ترغیب می کند را نیز برملا کرده باشد. فیلمی به غایت زیبا، خوش ساخت و مدرن که می تواند مایه افتخار سینمای هر کشوری باشد.

Next

دانلود دوبله فارسی فیلم زندگی دیگران The Lives of Others 2006

نقدهای فیلم زندگی دیگران

از سوی دیگر، وایسلر شنوای رابطه عاشقانه کریستا-ماریا و درایمن است. در جوانی به ادبیات روسی علاقمند شد، درنتیجه به روسیه رفت و در آنجا به تحصیل روسی پرداخت و سپس در دانشگاه آکسفورد در زمینه فلسفه و علوم سیاسی تحصیل کرد. جالب ک وقتی روسپی ک ب خانه او جهت خدمت و کارگری جنسی میاید از فرق تنهایی از او میخواد شب را بماند. هنر در ذات خود عنصری زیر و رو کننده دارد. داستان داستان آن است که اگر نخواهی مخالف باشی هم به زور تو را مخالف می کنند. مقر فرماندهی پلیس امنیتی یا «اشتازی» در آنجا قرار داشت. ن: پست معرفی فیلم ها 50 تایی شد :.

Next

فیلم هفته (نقد)

نقدهای فیلم زندگی دیگران

از این نظر، هنر نقش مهمی در «زندگی دیگران» بر عهده دارد. و پایان دلپذیر آن، درخشش اش را افزون تر می نماید. گئورگ درایمن و نامزدش کریستا ماریا. دیگر مزاحم او نشدند و او سرانجام توانست بازیگر برجسته یی بشود. اما انزوا نیست که باعث می شود ویسلر به فکر تغییر دادن زندگی خود بیفتد. آنهایی که کمی جور دیگر فکر می کنند به لیست سیاه می روند لیست سیاهی که حکومت وجودش را انکار می کند. اما انتشار مقاله ای بدون امضا در اشپیگل درباره خودکشی یکی از نویسندگان آلمان شرقی همه چیز را به هم می ریزد.

Next

دانلود دوبله فارسی فیلم زندگی دیگران The Lives of Others 2006

نقدهای فیلم زندگی دیگران

دقایق کوتاه باقی مانده تا پایان فیلم بعد از فرو ریختن دیوار برلین نیز دو صحنه بسیار زیبا دارد که بر ارزش فیلم افزوده است. آهنگساز فیلم گابریل یارد که به همراه استفانی موکا، موسیقی تماتیک و روایی فیلم را برای تاکید بر فضای خفه و دلشوره آور آن ساخته است، کارنامه ای بسیار درخشان در این زمینه دارد و موسیقی فیلم هایی چون بدرود ۲۰۰۳ ، بیمار انگلیسی ۱۹۹۶ و فرادرمانی ۱۹۸۷ را ساخته است. در امضا کتاب هم تنها به نام رمز او در اداره امنیت اشاره می شود و نه نام واقعی او. فلوريان هنکل فون دونرسمارک نام آشنايي براي ايراني ها نيست. بعد از فروپاشی دیوار برلین، جست وجوی نویسنده روشنفکر فیلم برای پیدا کردن مامور مخفی، کاملاً اضافی و بی دلیل است، چرا که مخاطب همه چیز را می داند و این فقط می تواند همان احساسات گرایی پایانی را کامل کند.

Next

فیلم هفته (نقد)

نقدهای فیلم زندگی دیگران

کلاس درس با اعتراف متهم و اثبات حقانیت بازجو به پایان می رسد. شاید لازم بود که فرآیند بازنگری گذشته با کمدی شروع شود تا راه برای فیلم های جدی و احساس برانگیز باز شود. موسیقی فیلم، با تکرار موتیف های دلشوره آور فضای حاکم بر زندگی روشنفکران در حکومت پلیسی را آشکار می کند و به خوبی می تواند پیوندی بین دنیای درونی نظارت شوندگان و ناظر و نگرانی ها و تنش های حاکم بر زندگی شان برقرار سازد. درباره صحت تاریخی فیلم «زندگی دیگران» قضاوت را به خود تماشاگران واگذار می کنم اما به نظر من از لحاظ نشان دادن حس و حال آن دوران، فیلم بسیار دقیقی است. فکرش را بکنید کدام یکی از ما حاضز هستیم که در زندگی از خود گذشتگی به خرج بدهیم و توقع چیز خاصی نداشته باشیم حتی یک نسخه از کتابی که به ما تقدیم شده! موسیقی فیلم، با تکرار موتیف های دلشوره آور فضای حاکم بر زندگی روشنفکران در حکومت پلیسی را آشکار می کند و به خوبی می تواند پیوندی بین دنیای درونی نظارت شوندگان و ناظر و نگرانی ها و تنش های حاکم بر زندگی شان برقرار سازد. آنها دیگرانند و این زندگی آنهاست. از این نظر فیلم نقبی مکاشفه جویانه به ساختار روانشناختی و ماهیت نظام توتالیتر با همراهی با بازجوی ارشد همین نظام است که در پایان سر به طغیان برمی دارد و برخلاف آموزه ها و انگاره های قالبی زندگی ش حرکت می کند.

Next

hppixelintelligence.com

نقدهای فیلم زندگی دیگران

وقتی کار به نقد و موشکافی می رسد، دلایل و برهان هایی که به واسطه زیبایی شناسی تصاویر و نشانه شناسی در سینما مطرح می شوند، حرف اول را می زنند. با برشت واقعی آشنا شود و کار عاری از احساس خود را با ملاحظات انسانی پیوند بزند. شاید بهترین تعریف از این فیلم را بتوان در این جمله خلاصه کرد که دلباختگی جلاد به قربانی زمینه ساز کشف رگه های انسانیت نهفته در درون وی می شود. من هم هرگز در مجامع تئاتری درباره اینکه به من اجازه رفتن به برلین غربی را داده اند، چیزی نمی گفتم. صحنه دیگر فیلم بعد از فروپاشی دیوار برلین، صحنه رویارویی وزیر فرهنگ کسی که دستور زیر نظر گرفتن درایمان هنرمند حامی سیستم را داد با درایمان است. داستان های ضد و نقیضی شنیدم ولی در نهایت، آن دوران و مسائل آن را کاملاً احساس کردم. هر چه یک گروه بزرگتر می شد، احتمال حضور یکی از ماموران نظارت در میان آنها بیشتر می شد.

Next